Føring av hund i fjellet
Onsdag 12.08.2026 og tirsdag 18.08.2026 Kl 17:30 gjennomfører vi to runder med trening på føring av hund i fjellet for nybegynnere og for de som ønsker tips og innspill til høstens jakt og jaktprøver.

Våre dyktige instruktører stiller opp to ettermiddager i august, 12. og 18., for å gi råd og innspill på føring av hund i fjellet. Vi bruker vårt treningsområdet i Vassfjellet som arena og går med to grupper hver kveld.
Oppmøte er 17:30 på Prix Kvål, før ferden går samlet opp på Vassfjellet hvor selve treningen skjer. Terningen gjennomføres ved at to og to hunder slippes samtidig. Førerne går sammen med instruktøren for å få råd og veiledning eller en diskusjonspartner. Vi håper kveldene blir givende og at vi får fulle partier.
Målet for kveldene er å øke kompetansen på føring av hund i fjellet og ett håp om å rektrutere flere inn i fuglehund sporten.
Spørsmål om arrangementet kan rettes til aktivitet@nordenfjeldskefk.no.
Påmelding
