Vinterprøve Meråker 2010

Marte AlmaasArrangementer, Jaktprøve

Nordenfjeldske Fuglehundklubb arrangerer vinterprøve 
i Meråker 20-21 mars 2010

Lørdag: VK kvalifisering, UK og AK

Søndag: VK finale (CACIT), UK og AK
Prøvens hovedkvarter blir også i år på Meråker Smelteverk på Kopperå, som tilbyr kost og losji til deltakere som ønsker det.

Kartlenke til sekretariat/ overnatting

1.VK finale P Franko, Frank Robert Brekke

P_Franko

Mingling lørdag morgen før oppropet ved Meråker Smelteverk
10-03-20_0002

IS Fjellstårsas Wahlrona / Ulf Andersson, 1.VK kval

IS_Wahlrona

ES Stokkmarkas Rulle / Roar Skjærvø, 1.AK
ES_Rulle

ES Jøldalens Dixie / Jan H. Nygård, 1.AK (til venstre)
ES Jøldalens Little Jeannie / Jan T. Bårseth, 1.AK (til høyre)
ES_Little_Jeannie_ES_Dixie

ES Påsan / Johnny Bjørkli, 3.AK
GS Vinterveiens Jerva / Bente Brinchmann, 2.AK
ES_Paasan_GS_Jerva

ES Drivsjøfjellets Mino / Steinar Volden, 1.UK
ES_Mino

Tre av de fire premiert i VK finale, fra venstre:
B Spey / Lennart Berglund 2.VK finale
P Franko / Frank Robert Brekke 1.VK finale
IS Wahlrona / Ulf Andersson, 3.VK finale

vinnerevinterproven2010
Rapport fra VK finale

Rangering 1.runde:
Ingen med fugl

ES Kasan
B Pronto
IS Mikkel
ES Tomi
P Franko
ES Trym
KV Tiara
ES Panzer
SV Seiter
KV Ylva
ES Sunami
P Arjo
IS Kuling
B Spey
IS Walrhona
ES Hi-Trøkk
KV Heida

Utgår :

IS Toy
IS Kexet
ES Loomis

Rangering 2.runde:

P Franko 1x fuglearbeid u/reis
B Spey  1x fuglearbeid u/reis
IS Walrhona 1x fuglearbeid u/reis
SV Seiter 1x fuglearbeid u/reis
ES Tomi
IS Mikkel
B Pronto
KV Heida
ES Kasan
IS Kuling
ES Hi-Trøkk
ES Sunami

Utgår :

KV Ylva
ES Panzer
ES Trym


Endelig premieliste søndag:

1.VK finale P Franko, Frank Robert Brekke
2.VK finale B Spey, Lennart Berglund
3.VK finale IS Walrhona, Ulf Andersson
4.VK finale SV Seiter, Karstein Sandvik
1.UK Drivsjøfjellets Mino, Steinar Volden
2.AK GS Vinterveiens Jerva, Bente Brinchmann
3.AK ES Påsan, Johnny Bjørkli
3.AK IS Heggelifjellets Borealis, Morten Risstad

Endelig premieliste lørdag:
1.VK kval IS Fjellstårsas Wahlrona, Ulf Andersson
3.AK KV Haugtuns DPB Garm, Øystein Eriksen / Kirsti Eilertsen
1.AK ES Jøldalens Little Jeannie, Jan Terje Bårseth
1.AK ES Jøldalens Dixie, Jan Nygård
1.AK ES Stokkmarkas Rulle, Roar Skjærvø