Sølvhundprøven 2010

Marte AlmaasArrangementer, Jaktprøve

ES Kleivskogens Queen vinner Sølvhundløpet 2010Per Arne Watle klarte kunststykket å vinne VK-finalen for tredje gang. Forrige gang var med ES Vigdaættas Wai i 1999, mens ES Parat av Ekebäck gikk til topps i 1973.

sølvhunden 2010 (1)
Finalen går på Hjerkinn Nord, og dømmes av Bjørnar Boneng og Alfred Sæther. Skyttere er Erling Meirik og Harald Førdedal.
sølvhunden 2010 (1)

sølvhunden 2010 (2)

Endelig resultatliste Sølvhund finale 2010:
1VK finale / CACIT: ES Kleivskogens Queen, Per Arne Watle
2VK finale: B Bekkaurens D-Stoy, Rainer Freimuth
3VK finale: IS US Tornado, Randi Halvorsen

3. runde (10 minutter)

21. slipp
ES Queen mot IS Tornado
Begge går glimrende, Queen fører slippet. Queen tar stand, uten at fugl kan presenteres. Queen og Tornado settes likt.

20. slipp
B Stoy mot ES Pim
Stoy får et fuglearbeid med reis, det felles og Stoy er rolig. Stoy apporterer OK.
Rangering:
B Stoy m/fugl

19. slipp
ES Voffi mot ES Rico
Begge jakter som før, men ingen fugl i slippet.

18. slipp
ES Turte mot ES Felix
Turte tar stand langt ute. Rype letter presist foran Turte, men utenfor jaktbart hold. Senere støkker Felix rype, og er rolig. Både Turte og Felix har fått sine sjanser i dag, og anses ferdigbedømt.

17. slipp
B Pronto mot GS Cinta
Kort tid etter slipp støkkes ryper. Både Pronto og Cinta anses ferdigbedømt.

16. slipp
P Lille-My mot IS Ipkiss

Like etter start støkkes rypekull. Begge hundene utgår.

2. runde

15. slipp
ES Felix mot B Pronto
Begge jakter fortsatt energisk. Fugl i slippet.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, B Stoy m/fugl, ES Pim, ES Rico, ES Turte, B Pronto, ES Voffi, ES Felix, GS Cinta, IS Ipkiss, P Lille-My

14. slipp
B Stoy mot P Lille-My
Begge jakter fortsatt meget godt. Stoy jobber intenst i et område, støkker rype og er rolig. Senere letter rype i anvist terreng.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, B Stoy m/fugl, ES Pim, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss, P Lille-My

13. slipp
ES Rico mot IS Ipkiss

Begge går utmerket, Rico settes over på bedre terrengdekning.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, ES Pim, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss

12. slipp
ES Queen mot ES Pim
Begge går utmerket, Pim settes hårfint over.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, ES Pim, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta

11. slipp
IS Tornado mot ES Voffi

Begge går glimrende i medvind, settes likt.
Rangering: IS Tornado m/fugl, ES Voffi, ES Turte, GS Cinta

10. slipp
ES Turte mot GS Cinta
Begge går utmerket, settes likt.
Rangering: ES Turte, GS Cinta

1. runde

9. slipp
B Pronto mot IS Terra
Terra er ineffektiv i sitt søksopplegg, Pronto fører slippet søksmessig. Førere tråkker opp rype, like etter ses Pronto i stand i samme område. Terra utgår.
Rangering: ES Queen m/fugl, B Stoy m/fugl, IS Tornado m/fugl, P Lille-My, ES Pim, ES Felix, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, B Pronto, GS Cinta, IS Ipkiss

8. slipp
ES Hi-Trøkk mot KV Nikita
Hi-Trøkk fører slippet søksmessig, Nikita blir åpen og egenrådig. Hi-Trøkk støkker ryper to ganger. Begge utgår.
Rangering: ES Queen m/fugl, B Stoy m/fugl, IS Tornado m/fugl, P Lille-My, ES Pim, ES Felix, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss

7. slipp
IS Toy mot B Stoy
Stoy fører slippet søksmessig. Stoy fester stand, reiser villig og presist, det felles og Stoy er rolig. Toy kommer samtidig inn i situasjonen og fallapporterer makkers fugl. Stoy utreder og apporterer OK. Toy utgår.
Rangering: ES Queen m/fugl, B Stoy m/fugl, IS Tornado m/fugl, P Lille-My, ES Pim, ES Felix, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss

6. slipp P
Lille-My mot ES Felix
To gode søkere, ingen fugl i slippet. My over Felix.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, P Lille-My, ES Pim, ES Felix, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss

5. slipp
ES Queen mot IS Ipkiss
Begge går meget godt, med Queen i føringen. Queen tar stand, reiser presist ryper og er komplett rolig i oppflukt og felling. Utreder og apporterer utmerket. Queen over Ipkiss.
Rangering: ES Queen m/fugl, IS Tornado m/fugl, ES Pim, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta, IS Ipkiss

4. slipp
ES Pim mot ES Rico

To meget gode søkere, Pim settes over Rico.
Rangering: IS Tornado m/fugl, ES Pim, ES Rico, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta

3. slipp
ES Turte mot ES Voffi
Begge går meget godt. Turte over Voffi.
Rangering: IS Tornado m/fugl, ES Turte, ES Voffi, GS Cinta

2. slipp
GS Cinta mot IS Tornado.
Begge går utmerket. Tornado tar stand, reiser presist ryper, det skytes i lufta. Utreder OK, noe slurvete apport.
Rangering: IS Tornado m/fugl, GS Cinta

1. slipp
ES Wigg mot IS Walrhona
Begge hundene mangler format og intensitet, begge utgår

Gåvålia
Røyseth / Schjølberg

1VK: B Bekkaurens D-Stoy, Rainer Freimuth
Til semifinale:
ES Borderhaugens Otto, Odd Arild Haugvold
ES Steinrabbens Felix, Stein Martinsen
B Litjåsens Raisa, Henrik Wormdal
ES Kleivskogens Queen, Per Arne Watle
IS C-Ipkiss Av Kjerringholm, Rene Meinertsen;Toppmeny;01.10.2010;21.07.2018;0;;;;;;TRUE;;;Jaktprøveutvalget ;;;jpu;1;;;;;;;;;;
254;nyhet;;;VK kvalifisering;;

VK1
Hjerkinn Nord Lav
Sellie/Bjørgen

1VK P Juvel-En, Aslak Digernes
Til semifinale:
IS US Seksi, Torkil Kvithyll
GS Cinta, Knut Østmo
ES Skauliens Badi, Knut Østmo
ES Vinterveiens Wigg, Agnar Svendsen

VK2
Hjerkinn Nord Høy
Sæther/Hansen

1VK P Skoglykkas Gaia, Rolf Inge Eidsvåg
2VK ES Skillevatnets Turte, Kåre Norum
Til semifinale:
IS US Kvikklunsj, Herman Mejdell
ES Slottviddas IM Ylva, Håvard Dekkerhus
GS Tysvikas Mira, Marianne Myrmo
ES Slottviddas IM Ramses, Håvard Dekkerhus

VK3
Hjerkinn Vest
Oksås/Bratberg
1VK IS US Rubella Snøhedda, Jørn Presterudstuen
2VK ES Voffi, Øystein Utne
3VK P Lytingfjellet D Lille-My, Bjørnar Eidem
Til semifinale:
P Eidemlias Prikka, Bjørnar Eidem
KV Kvitnykens ATP Nikita, Robert Brenden
KV Sognexpressens ACP Mira, Eirik Fortun

VK4
Knutshø Syd
Hamstad/Lie

1VK/CK: ES Storbakkens Gottlob, Roger Hermanstad
2VK: ES Vinsterfjellet Pim, Frans Oskar Myrvang
Til semifinale:
B Suhlegan Shakira, Ole John Sæther
ES Spjelbergets Raider, Åge Skramstad
ES Jøldalens Little Jeannie, Jan Terje Bårseth
GS Norkampens Bea, Robert Aas

VK5
Knutshø Nord
Berntzen/Stenersen

1VK/CK ES Fjellviddas Era, Jon Georg Hov
2VK ES Canis, Olav Rakbjørg
3VK IS Imingens Toy, Frode Døsvik
4VK ES Altegeinos Steffi, Arne Bjerkhoel
5VK KV Haugtuns Pil, Ola Øie
6VK GS Finnvolas Lilly, Olav Rakbjørg


VK6
Gåvålia
Røyseth / Schjølberg

1VK: B Bekkaurens D-Stoy, Rainer Freimuth
Til semifinale:
ES Borderhaugens Otto, Odd Arild Haugvold
ES Steinrabbens Felix, Stein Martinsen
B Litjåsens Raisa, Henrik Wormdal
ES Kleivskogens Queen, Per Arne Watle
IS C-Ipkiss Av Kjerringholm, Rene Meinertsen


VK7
Kolla Kalvella
Mæhla/Holm

1VK ES Orkelsjøens Edda, Kjell Holthe
2VK ES Heggelifjellets Fox, Geir Ludvigsen
Til semifinale:
IS Imingens Lollipop, Nina Kjelsberg
IS US Tornado, Randi Halvorsen
ES Royaluras F-Racing, Roy Allan Skaret
ES Tjuvreisns Kasan, Lars Olav Sagberg


VK8
Hjerkinn Syd
Simensrud/Kristiansen

1VK/CK Neadalens Super-Belle, Torgeir Møst
2VK/CK ES Skillevatnets Rico, Jan Drøpping
3VK ES US Terra, Remy Skar
Til semifinale
SV Lundefjellets Lukas, Morten Soltvedt
IS C-Irie av Kjerringholm, Hans Jørgen Johansen
IS Balbergkampens Axi, Asgeir Bjørklund


VK9
Nystugguhø Nord
Lund / Kjelsberg

1VK/CK ES Limingruets Hi-Troll, Ingvar Rødsjø
2VK GS Vinterveiens Jerva, Sigmund Reitan
3VK ES Pei Fang Billy, Jarle Karlsen
Til semifinale
ES Berguglas Hi-Trøkk, Ingvar Rødsjø
IS Fjellstårsas Wahlrona, Ulf Andersson
B Velvet Dei Fiorindo, Nils Skaar

;Nyhet;01.10.2010;21.07.2018;;;;;;h;;;;Jaktprøveutvalget ;;;jpu;2082;;;;;;;;;;
255;nyhet;;;Resultater VK semifinale;;VK semi I
Nystugguhø Syd
Kjell Hansen / Svein Sellie

1VK/CK: P Lytingfjellets D-Lille My, Bjørnar Eidem
2VK: ES Vinterveiens Wigg, Agnar Svendsen
3VK: ES Voffi, Øystein Utne
4VK: ES Skillevatnets Turte, Kåre Norum
Til finale:
GS Cinta, Knut Østmo
KV Kvitnykens ATP Nikita, Robert Brenden

VK semi II
Nustugguhø Nord
Øyvind Holm / Torger Hetland

1VK semi: IS Imingens Toy, Frode Døsvik
2VK semi: ES Kleivskogens Queen, Per Arne Watle
Til finale:
ES Steinrabbens Felix, Stein Martinsen
ES Vinsterfjellet Pim, Frans Oskar Myrvang
IS C-Ipkiss av Kjerringholm, Rene Meinertsen
B Stoy, Rainer Freimuth

VK semi III
Knudshø Syd
Robert Kristiansen / Bjørn Smistad

1VK: ES Skillevatnets Rico, Jan Drøpping
2VK: ES Berguglas Hi-Trøkk, Ingvar Rødsjø
3VK: B Velvet Dei Fiorindo, Nils Skaar
Til finale:
IS Fjelltårsas Walhrona, Ulf Andersson
IS US Tornado, Randi Halvorsen
IS US Terra, Remy Skar