VINNERE AV SØLVSTATUETTEN (”Sølvhunden”) PÅ UTSTILLING

 

År        Rase    Navn                                      eier/fører

 

1922    ES       Lyda                                       E. Almli, Fannrem

1924    ES       Bonnie                                               Forstm. Raabe og dr Raabe, Oslo

1926    ES       Haakis Rex                             Disp. Solstad, Oslo

1928    ES       Lady                                      K. Solstad, ler

1929                Ingen Utstilling

1930                NKK-utstilling her for 1. gang

1931    P          Vardehaugs brunette              T. Paus

1932    P          Tolles Primo de Riviera          T. Paus

1934    KV      Perviljas Stegg                       E. Horn

1935    P          Rundhovdas Marquis             E. Sissener

1936    ES       Sjurreirets Guy                       Anders G. Bratt

1937    GS       Bonnie                                               J. Mogård

1938    IS        Rowen of Kilpecon                August Stenersen

1939    IS        Knoll av Fjordheim                N. Stiansen

1940    GS       Trollheimens Jarl                    O. F. Borchrevink

1941    IS        Grønnsjøens Tanja                 H. Larsen

1947    ES       Vigdaættas Bo                       Tore Østhus

1948    RS       Riss                                        E. Møller

1949    GS       Trollheimens Tass                   O.F. Borchrevink

1951    ES       Østvangens Bossie                 T. Østhus

1952    ES       Vigdaættas Marik                  J. Thoresen

1953    ES       Vigdaættas Marik                  J. Thoresen

1954                Utstilling avlyst pga valpesyke

1955    ES       Ch. Rugldalens Jeppe            G. Amundsen

1956    ES       Vigdaættas Falk                     R. Grenstad

1957                Utstilling avlyst pga valpesyke

1958    P          Huldreheimens Duchess        E. Steen Stenersen

1959    P          Pikhaugens Polly                    P. Haukebø

1960    ES       Vigdaættas Vai                      A. Watle

1961    GS       Krutt (Per)                              R. Aune

1962    P          Toya                                       S. Kuvaas

1963    ES       Tinn                                        A. Watle

1964    GS       Gloføykens Rugga                 K. Olstad

1965    P          Ch. Trollhaugens Mercury     O. Aurtande

1966                NKK-utstilling

1967    GS       Jonsbu Tell                             K. Nilsen

1968    SV       Sheriff                                    P. Westgård

1969    SV       Boy                                        T. Staw

1970    IS Gormr don Søn                             V. og P. Nymark

1971    ES       Treff                                       Karstein Lillejord

1972    P          Leistadåsens Spica                 K. Lavik

1973    KV      Unikums Barr                         Flagestad

1974    GS       Ulvatnets Porat                      Kjell Arntzen

1975    IS        Valaskjalvs Tya                      Ivar Hopen

1976    P          Myrteigens Prince Jo              Jon Olav Ekrann

1977    SV       Tarass                                     Per Westgård

1978    RS       Orkelsjøens Jerry                    Bjørn Johansen

1979    P          Vestergyllens Frikk                Lars Kvalheim

1980    P          Våeians Perle                         K. Sognli

1981    IS        Eieholms Caro                        Per Thore Pedersen

1982    IS        Remos                                    Tore Stene

1983    IS        Skuld                                      Per H. Nymark

1984    GS       Eggafjellets Tussa II              Jarle Johansen

1985    P          Rypeåkerens Virus                 Birgit Westgård

1986    SV       Kjempeåsens Fia                    Odd Karlsen

1987    P          Piaættas Go On Guy              E. Sissener /B. Plassgård

1988    KV      Orremyras A’Lato                  Lars Rasmussen

1989    SV       Groftedalsheias Ruska           Åse og Nils Kaldahl

1990    ES       Joker Ero                                Arve Nicolaisen

1991    P          Heggebakkens Balder                        Willy Løkkemo

1992    KV      Orremyra C’Ymir                   Per Harald Nymark

1993    ES       Vårstigens Chailo                   Jan Rotnes

1994    IS        Roijahn                                   Per Jarle Ingstad

1995    ES       Joker Ero                                Arve Nicolaisen

1996    ES       Sætermoens Store Basken     H. Sæthermo

1997    ES       Spannlias Rocky                    Odd Estenstad

1998    GS       Imingens Miss Bovie II         Nina Nordby

1999    GS       Ricko                                      Sverre Hoven

2000    ES       Sætermoens Drillo                 Bjørn Erik tessem

2001    GS       Imingens Trønder Trøkk        Wenche Porsanger/ Nina Nordby

2002    SV       Pjalt av Kjølhaugen                Birgit Westgård/ Vigdis Nymark

2003    SV       Pjalt av Kjølhaugen                Birgit Westgård/ Vigdis Nymark

2004    GS       Finnvolas Ziko                       Steinar Einvik

2005    IS        Valaskjalvs Tokk                    Vigdis Nymark

2006    GS       Imingens Bh Jippi-Ja              Nina Nordby Kjelsberg

2007    KV      Rugdelias Nmi Rajo               Frode Erlandsen

2008    ES       Piksteinans Tessa                   Steinar Berg

2009 GS Hagelsprutans Qule Qvintus        Eirik Hopstad

2010 IS Valaskjalvs Vimur                             Vigdis Nymark

2011 P Daxo Nova Hajnice                          Henry Espeseth/Anton Ringøen

2012 ES Piksteinans Ziir                                  Steinar Berg

2013 ES R Tutta                                                 Svein Sellie

2014 GS Storsteinens Galante Gant              Britt Einarsen

2015 SV Mälarens Rr-Alphaville  Birgit Westgård