VINNERE AV SØLVSTATUETTEN (”Sølvhunden”)

 

1923 GS Vesla e/f: P. Watle, Løkken

1926 ES Storfosens Ergo e: M. Stenersen, Oslo

1928 ES Tifjellets Bell e/f: Johs. Røhme, Orkanger

1929 ES Norrøna Svante e/f: M. Stenersen, Oslo, / M. Holtermann

1930 ES Norrøna Svante e/f: M. Stenersen, Oslo, / M. Holtermann

1931 ES Tell e/f: A Raabe

1932 GS Trollheimens Glory II e/f: O.F.Borchrevink

1933 KV Perviljas Stegg e: E. Røhmen

1934 VK instilt

1935 ES Vesla av Solseth e/f: J. Holm/ J. Kjøsnes

1936 ES Ma e/f: J.Holm

1937 ES Boy e/f: H. Bryhni

1938 ES Pan Jan av Vindaregg e/f: R. Vinderen

1939 Prøven avlyst

1940 ES Bonnie Lassie e/f: A. Holm

1941 ES Bonnie Lassie e/f: A. Holm

1947 P Moorlands Jacka e/f: E. Steen-Hansen

1948 ES Viddas Jack e/f: H. Setsaas

1949 ES Lasse 62D e/f: N. Lefstad

1950 ES Lasse 62D e/f: N. Lefstad

1951 ES Viddas Jack e/f: H. Setsaas

1952 Prøven avlyst

1953 ES Prikkens White Don e/f: A. Unsgaard

1954 ES Skardøras Rita e/f: Ingrid Estenstad/A. Estenstad

1955 ES Ch. Østvangens Bossie e/f: T. Østhus

1956 ES Østvangens Bo e/f: T. Østhus

1957 ES Østvangens Bo e/f: T. Østhus

1958 ES Prikkens Runo e/f: A. Bergan

1959 P Skarvets Javette e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1960 GS Kalvsjølias Jerv e/f: Rolf Aune

1961 ES Fly e/f: T. Leistad

1962 ES Fly e/f: T. Leistad

1963 ES Guri e/f: L. Thaulow

1964 P Marika Doll e/f: T. Leistad

1965 P Yotas Arrow e/f: F. Drabløs

1966 ES Vestfjellets Tanja e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1967 ES Lotte e/f: P. Storrønning

1968 ES Hommelfjellets Ponto e/f: R. Sevendal

1969 ES Vestfjellets Tanja e/f: G. &Th. Øhren/ Th. Øhren

1970 ES Borkes Sisu e/f: Johan B. Steen

1971 ES Gråvolas Trolla e/f: Arne Gran

1972 ES Gråvolas Trolla e/f: Arne Gran

1973 ES Parat P. Av Ekebäck e/f: A. og P.A. Watle/ P.A. Watle

1974 ES Borkes Sisu e/f: Johan B. Steen

1975 ES Janka e/f: Henrik Hoel Wold

1976 IS Valaskjalvs Urd e/f: Bjørn Ingebrigtsen

1977 ES Njardarheimens Blue Trico Tiger e/f: H.Olsen

1978 P Pålamalmens Og-On Dart e/f: E. Sissener/ B. Plassgård

1979 Ikke utdelt. (ES Gråvolas Rubem vant VK, men var ikke utstillingspremiert)

1980 P Lise e/f: Sivert Tuflåt

1981 ES Brennvolas Raja e/f: K. Stokdal

1982 ES Botnfjellets Snorre e/f: E. Rusten

1983 ES Heisa e/f: J. Dahl

1984 P Bjørklunds Cito e/f: R. Loennecken/ E. Holmvik

1985 ES Morkhaugens Tsarek e/f: Arild Redergård

1986 Ikke utdelt. (ES Jæger vant, men var ikke utstillingspremiert)

1987 ES Tiurhaugens Katja e/: Bjørn Watle

1988 ES Sisu e/f T. P. Johansen

1989 P Sølnklettens Zita II e/f: A. Monsen / B. Plassgård

1990 ES Snøføykas Rulle e/f: Jan Graff

1991 Ikke utdelt (ES Roma vant, men var ikke utstillingspremiert.)

1992 P Sølnklettens Taxi e/f: E. Sissener / B. Plassgård

1993 P Likkos Arras e/f: Sturla Bendiksen

1994 GS Vinterveiens Oskar e/f: Agnar Svendsen

1995 KV Steff e/f: Victor Wang

1996 KV Garm av Tunvinn e/f: Victor Wang

1997 ES Hallråas Pax e/f: Tor Nilsen

1998 ES Morkhaugens Reno e/f: Hallvard Rødsjø

1999 ES Vigdaættas Wai e/f: Per Arne Watle

2000 P Yljalias Mattea e/f: Terje Bjørhusdal

2001 GS Flintheias Balder e/f: Webjørn Svendsen

2002 IS “US” T-Manus e/f: Lars Råstad

2003 IS Irskesjøens D’Zento e/f H.I. Walle & G. Keiserås/ G. Keiserås

2004 ES Åsmarkas C-Star e/f: Ingvar Rødsjø

2005 ES Missie e/f. Robert Kristiansen

2006 ES Black e/f: Kristin og Bjørn Watle/ Bjørn Watle

2007 IS ”US” Tornado, Randi Halvorsen og Rune Magnussen

2008 KV Eraaks Lola, Kåre Lotsberg

2009 ES Skillevatnets Turte, Kåre Norum

2010 ES Kleivskogens Queen, e/f: Per Arne Watle

2011 KV Haugtuns Dpb Fri, e/f: Siw og Ola Øie

2012 ES Limingruets Hi-Troll, e/f: Ingvar Rødsjø

2013 ES Epleskogens Adam, e/f: Bjørn Monsen

2014 IS Kvernsjøbergets Jippi Quattro, e/f: Morten Jensen

2015 ES Ringvassøyas Samira e/f: Stein Martinsen

2016 Ikke utdelt (P Prima vant, men var ikke utstillingspremiert)